| 모델 부정 | S0926-044 |
|---|---|
| 표면 처리 | 진료 |
| 사용 | 조립 건축물 |
| 패턴 | 테어 드롭 |
| 등급 | SGCC, DX51D, DC03 등 |
| Products | Spring Steel Strip |
|---|---|
| Inspection | Thirdy Inspection Party |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Elongation | 18-25% |
| Width | 600-1500 Mm |
| Usage | Building Construction Material |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanized |
| Treatment | Galvanized |
| Hardness | Full Hard |
| Weight | 3-8MT |
| Elongation | 18-25% |
|---|---|
| Coatingweight | 40-275 G/m² |
| Tensile Strength | 270-500n/mm2 |
| Inspection | Thirdy Inspection Party |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Width | 600-1500 Mm |
|---|---|
| Tensile Strength | 270-500n/mm2 |
| Edge | Slit Edge |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Packages | Standard Package |
| Standards | ASTM, GB, JIS |
|---|---|
| Specification | JIS G 3321 2017, ASTM A792M 2010 |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Pattern | Tear Drop |
| Grade | SGCC, DX51D,DC03 Etc. |
| Finish | No.1 No.3 No.4 HL 2B BA 4K 8K 1D 2D |
|---|---|
| Delivery Condition | Sea Transportation |
| Elongation | 18-25% |
| Products | Spring Steel Strip |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| 콜드 롤링 기판 두께 | ≥0.41mm |
|---|---|
| 콜드 롤링 기판 폭 사양 | 1200mm |
| 금속 층, 그림 후 두께 | ≥0.46mm |
| 충격 에너지 | 9J 이상 |
| 미국 표준/유럽 표준 | ASTM A792M |
| 적용 | 빌딩, 루핑, 산업, 조선 |
|---|---|
| 가장자리 | 슬릿 에지 |
| 주식 | 주식 |
| 소재 | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| 두께 | 0.12mm-30mm |
| 모델 번호 | Dx51d/Dx52D/SGCC |
|---|---|
| 적용 | 컨테이너 플레이트 |
| 가장자리 | 슬릿 에지 |
| 주식 | 주식 |
| 소재 | Dx51d/Dx52D/SGCC |